Zubové čerpadlo typu TF

Tieto mazacie a napájacie čerpadlá sú vhodné na čerpanie všetkých médií, ktoré vykazujú minimálnu mazavosť, ale neobsahujú pevné častice.

Technické údaje

  • Kapacita čerpadla 80 – 1 000 cm3 /ot.
  • Povolený tlak až do 25 bar (v závislosti od veľkosti)
  • Rozsah viskozity až do ca. 50 000 mm2/s

Vlastnosti

Zubové čerpadlá rady TF sú vhodné na čerpanie všetkých médií, ktoré vykazujú minimálnu mazavosť, ale neobsahujú pevné častice.

Smer rotácie TF čerpadiel je štandardne v smere hodinových ručičiek pri pohľade zo strany hriadeľa čerpadla. Na požiadanie môže byť čerpadlo dodané s opačným smerom otáčania prípadne s možnosťou otáčania v oboch smeroch a zmeny smeru prietoku.

Nominálne sacie otvory a výtlačné otvory sú optimálne nadimenzovanétak, aby saobmedzila rýchlosť oleja na maximálne ca. 5m/s pri štandardných otáčkach.

Na požiadanie môžu mať všetky čerpadlá zabudovaný pretlakový ventil v telese. Tento ventil sa môže krátkodobo použiť ako poistný ventil pri minimálnom náraste tlaku, keď médium koluje v čerpadle.

Čerpadlo môže byť poháňané horným alebo dolným hriadeľom. Okrem priameho pohonu existujú aj iné možnosti zostavenia agregátu.

Čerpadlo môže mať zabudované valivé ložisko na hnacom konci, ktoré absorbuje axiálne a radiálne sily.

Štandardný model je navrhnutý pre otáčky max. 2000 ot./min.-1 a tlak do 25 bar. Maximálna povolená rýchlosť alebo tlak závisí od viskozity alebo mazavosti média.

Okrem štandardného prevedenia výrobca ponúka širokú škálu špeciálnych prevedení čerpadiel.

Štandardné aplikácie

Všeobecné strojárstvo, stavebníctvo, výrobca náterov, strojové spracovanie živice, chemický priemysel, priemysel náterových hmôt, výroba tlačiarenských farieb, výroba fólií, výroba krmív, stroje na spracovanie lepenky a plastov, výroba papiera, výroba drevotrieskových dosiek, automobilový priemysel a mnoho ďalších priemyselných odvetví.

Čerpané médiá

Spojivá, bitumen, decht, farby, laky, riedidlá, lepidlá a lepiace zmesi, živice, plasty, polyoly, zmäkčovadlá, tuky, melasa, horčica, sirupy, glukóza, odpadový olej, motorový olej, ťažký vykurovací olej, mazací olej, vosk, kremičitan sodný a mnoho ďalších.

Hygiena potravín

Za účelom čistenia čerpadla je nutná demontáž zmáčaných častí. Ak existuje riziko prítomnosti nebezpečných mikroorganizmov, je potrebná sterilizácia pri 125 °C po dobu 30 minút. Pokiaľ existuje riziko prítomnosti tepelne odolných spór aj po sterilizácii, je nutná kontrola.

Zastúpenia v SR

Svoju dôveru do našich rúk zverilo takmer 20 značiek, ktoré výhradne zastupujeme na Slovenskom trhu.
Zobraziť viac

Najnovšie aktuality

Zobraziť všetky aktuality